Jeszcze do niedawna zaniedbywana, dziś dopomina się o należną jej uwagę. Białołęka, bo o niej mowa, to dzielnica Warszawy, która w ostatnim czasie notuje intensywny rozwój. Powstają tu liczne osiedla mieszkaniowe, a deweloperzy kuszą potencjalnych nabywców atrakcyjnymi cenami. Jak jednak znaleźć atrakcyjne, nowe mieszkanie na Białołęce? Na co zwrócić uwagę?

Nowe mieszkania na Białołęce – jak szukać?

 

Dynamiczny rozwój budownictwa na Białołęce sprawił, że nie jest przesadą stwierdzenie, że nowe osiedla mieszkaniowe wyrastają tutaj jak grzyby po deszczu. W gąszczu ofert wybór tej właściwej może się okazać nie lada wyzwaniem. Jak więc znaleźć nowe mieszkanie na Białołęce? Na co zwrócić uwagę?

  1.     Ceny mieszkań na Białołęce

 

Białołęka to jedna z najtańszych dzielnic Warszawy pod względem ceny za metr kwadratowy nieruchomości. Nic więc dziwnego, że cieszy się rosnącą popularnością. Oczywiście ostateczny koszt zakupu mieszkania uzależniony jest od wielu czynników, w tym lokalizacji mieszkania, materiałów użytych do budowy czy też standardu wykończenia. Niemniej to tutaj jest najtaniej w stolicy.

 

  1.     Lokalizacja mieszkań na Białołęce

 

Białołęka jest nie tylko jedną z najtańszych, ale i największych dzielnic Warszawy. Niestety, przez lata jej rozwój był nierównomierny, przez co obok obszarów silnie zurbanizowanych można tam natknąć się na strefy mniej rozwinięte, gdzie dostępność punktów handlowo-usługowych jest mniejsza. Przekłada się to na niższy komfort mieszkania. Dlatego zanim wybierzesz mieszkanie, sprawdź, gdzie jest ono zlokalizowane. Pozwoli to uniknąć niespodzianek.

 

  1.     Otoczenie i tereny rekreacyjne

 

O komforcie życia w danym miejscu decyduje przede wszystkim otoczenie. Białołęka to zielona dzielnica, która zapewnia dostęp do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych, np. kanału Żerańskiego, parków (m.in. Magiczna, Picassa, Henrykowski) oraz lasów (m.in. Anecin, Dąbrówka). Zielone otoczenie sprzyja relaksowi i zachęca do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

 

  1.     Infrastruktura wokół mieszkań na Białołęce

 

Równie ważna co otoczenie jest infrastruktura. Bez dobrych dróg, chodników, a także sklepów, punktów usługowych, restauracji, przedszkoli, szkół czy też ośrodków zdrowia trudno mówić o komforcie mieszkania. Na szczęście, Białołęka intensywnie się rozwija i zapewnia swoim mieszkańcom coraz lepszy dostęp do usług i wszelakich udogodnień, przez co życie tutaj z miesiąca na miesiąc staje się wygodniejsze.

 

Przy wyborze mieszkania warto więc bacznie przyjrzeć się otoczeniu i dostępnej infrastrukturze. Żeby dokonać ich oceny, należy przeanalizować swoje potrzeby. Rodziny z dziećmi będą wymagać sąsiedztwa żłobków, szkół i ośrodków zdrowia. Z kolei osoby lubiące spędzać czas na mieście będą potrzebować dobrego dojazdu do centrum.

 

Nowe mieszkania na Białołęce – jak je znaleźć?

 

Jak wspomniano, Białołęka przeżywa prawdziwy boom mieszkaniowy. Atrakcyjnych ofert warto szukać przez internet (np. korzystając z branżowych portali ogłoszeniowych) lub bezpośrednio u dewelopera. Wstępne rozeznanie rynku nieruchomości pozwoli zorientować się, czy możliwości finansowe nabywcy przystają do realiów rynkowych. Warto również wybrać się na targi nieruchomości, gdzie spotkać się można z deweloperami.

Następnie warto stworzyć krótką listę inwestycji, które najlepiej przystają do potrzeb przyszłych mieszkańców. O nieruchomościach należy dowiedzieć się jak najwięcej – sprawdzić czas dojazdu w wybrane miejsca o różnych porach dnia czy też przeanalizować dostępną infrastrukturę. Warto również odwiedzić sąsiadów i zapytać o opinie na temat okolicy.

Wbrew pozorom wybór mieszkania na Białołęce może się okazać nie lada wyzwaniem. Na rynku nie brakuje atrakcyjnych inwestycji. Żeby dokonać prawidłowego wyboru, warto dobrze przeanalizować nie tylko swoje zdolności finansowe, ale również potrzeby. Zakup mieszkania to bowiem inwestycja na lata. Dlatego wybór nieruchomości powinien być poprzedzony dogłębną analizą.

źródło: slawbud.pl