Prezentacje multimedialne często towarzyszą różnym przemówieniom. Choć nie powinny być uznawane za ich najważniejszy element, często wpływają na postrzeganie i ostateczną ocenę wystąpienia. Dlatego prelegenci często poświęcają sporo czasu na ich zaprojektowanie. Jak się jednak okazuje, atrakcyjny pokaz slajdów da się stworzyć szybciej, niż wynika to z powszechnego mniemania. Przedstawiamy użyteczne wskazówki, które Ci w tym pomogą.

Jak przyspieszyć tworzenie prezentacji multimedialnej? Garść użytecznych porad

Tworzenie prezentacji multimedialnych to żmudny proces, który może zająć sporo czasu, zwłaszcza jeśli jesteś osobą początkującą i nie znasz wszystkim możliwości programu PowerPoint. Już teraz jednak możesz nauczyć się, jak projektować pokazy slajdów szybciej. Oto kilka wskazówek, dzięki którym spędzisz mniej czasu na tworzeniu prezentacji multimedialnych.

  1. Dokonaj selekcji materiału. Zastanów się, co koniecznie chcesz przekazać, a które informacje mają mniejsze znaczenie. Uszereguj materiał nie tylko pod względem chronologii, ale i ważności. Niech w prezentacji multimedialnej znajdą się wyłącznie te treści, które są najistotniejsze.
  2. Użyj gotowych szablonów prezentacji Microsoft PowerPoint. To atrakcyjne propozycje, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji za pomocą kilku kliknięć.
  3. Wykorzystaj funkcję Projektanta programu PowerPoint. Pozwala ona w szybki i automatyczny sposób tworzyć profesjonalnie wyglądające slajdy. Dzięki Projektantowi łatwiej uporządkujesz treści, a za pomocą zaledwie kilku kliknięć stworzysz wyjątkowe układy. Pamiętaj jednak, że jest to opcja dostępna wyłącznie dla osób posiadających subskrypcję platformy Microsoft 365.
  4.  Trzymaj się zasady „mniej znaczy więcej”. Postaw na prostotę i minimalizm. Ogranicz liczbę slajdów oraz ilość tekstu. Zanim zdecydujesz się wstawić grafikę, infografikę czy też wykres, zadaj sobie pytanie, czy dany element wizualny rzeczywiście coś wnosi.

Jak stworzyć prezentację multimedialną szybciej? Pomoc specjalistów na wagę złota

Nawet jeśli maksymalnie usprawnisz swoją technikę projektowania i będziesz znać program PowerPoint od podszewki, samodzielne stworzenie prezentacji multimedialnej nadal będzie oznaczać konieczność poświęcenia czasu na ten cel.

Nie zawsze jednak jest to możliwe. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy to mówca powinien zająć się innymi kwestiami związanymi z wystąpieniem, tymczasem ślęczy nad projektem pokazu slajdów przez kilka godzin. Na szczęście Ty nie musisz tego robić. Możesz bowiem zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy stworzą prezentację multimedialną za niego.

To rozwiązanie polecane z kilku względów. Przede wszystkim:

  • oszczędza czas – zamiast projektować pokaz slajdów, możesz lepiej przygotować się do wystąpienia i skupić na rzeczach ważnych,
  • daje gwarancję efektów – prezentacja multimedialna zaprojektowana przez specjalistów nie tylko jest nowoczesna i atrakcyjna pod względem wizualnym, ale przede wszystkim realizuje określone wspólnie z klientem cele, np. zwięźle przekazuje informacje, zachęca do kupna produktów/usług,
  • powstaje wg ustalonego harmonogramu – profesjonalny podmiot zatrudnia od kilku do nawet kilkudziesięciu specjalistów ds. projektowania. Nie musisz się więc obawiać, że niedyspozycja oddelegowanego fachowca położy projekt. W razie choroby zastąpi go bowiem ktoś inny. Co więcej, duże zlecenia są najczęściej dzielone na kilka etapów. Przejście do następnego musi zostać poprzedzone akceptacją dotychczas wykonanej pracy.

Tworzenie prezentacji multimedialnej może zająć sporo czasu, zwłaszcza jeśli nie znasz możliwości programu PowerPoint. Pracę nad pokazem slajdów można jednak przyspieszyć, o czym przekonują wyżej wymienione wskazówki. Warto również skorzystać z usług profesjonalistów. Stworzą oni prezentację multimedialną za Ciebie, dzięki czemu zyskasz nie tylko cenny czas, ale i atrakcyjny pokaz slajdów, który spełni wszystkie Twoje wymagania.