Dywan to bez wątpienia jedna z istotnych ozdób salonu. Gładki czy pełen wzorów, puchaty, z frędzlami czy ze sztywnego materiału – odpowiednio czyszczony i pielęgnowany cieszy domowników pięknym wyglądem przez wiele lat użytkowania. Kupując dywan – zastanawiamy się jak dbać nie tylko o jego higienę, ale również w jaki sposób pielęgnować delikatne włosie. Co robić, a czego unikać? Podpowiadamy!

Systematyczne odkurzanie

Jak w prosty i szybki sposób zadbać o dobry wygląd dywanu? Regularne odkurzanie nie tylko pomoże w utrzymaniu czystości wykładziny, ale również wpłynie na jej estetykę. Jak odkurzać, by efekt odświeżonego dywanu utrzymał się na długo? Efektywnie! Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście turbo szczotka, która doskonale wnika w głąb wykładziny.

Turbo szczotka sprawdzi się w przypadku wykładzin typu „shaggy”, a więc z krótszym, zbitym włosiem. Z kolei dywanom wełnianym z całą pewnością odpowiadać będzie tak zwana „ssawka”. Ważne, aby przed odkurzaniem – dobrać właściwy dla danego typu dywanu sprzęt. Systematyczne odkurzanie to pierwszy krok do poprawy wyglądu wykładzin w naszym domu – szczególnie wtedy, kiedy wraz z nami czas spędzają w nim nasi pupile.

Profesjonalne pranie dywanów

Choć pranie może wydawać się rutynową czynnością – w przypadku dywanów oraz wykładzin stanowi złożony proces z użyciem profesjonalnych środków. Firmy, zajmujące się profesjonalnym praniem wykładzin – odpowiednio zabezpieczą i dogłębnie wyczyszczą wykładzinę, co przełoży się na piękny wygląd włosia dywanu. Dzięki profesjonalnemu praniu – dywan zostaje również oczyszczony ze szkodliwych drobnoustrojów, sprzyjających powstawaniu alergii oraz infekcji bakteryjnych.

Zapach czystości

Ponieważ wykładziny często umieszczamy w miejscach, w których spędzamy sporo czasu w ciągu całego dnia – dla wzmocnienia efektu czystości i poprawy wyglądu dywany, warto użyć zapachu do wykładzin w sprayu. Przyjemna woń świeżego prania, kwiatów, cytrusów czy perfum – z całą pewnością umili przebywanie w otoczeniu zadbanej, czystej wykładziny.

Preparaty zapachowe do pielęgnacji dywanów mogą dodatkowo nabłyszczyć włosie, dzięki czemu wykładzina zyska na estetyce. Zawartość wysokiej jakości środków ochronnych przyczyni się do dłuższego użytkowania dywanu, a przyjemny zapach wprawi nas w dobry nastrój.

Aby dywan zachował świetny wygląd przez długie lata – warto pamiętać o regularnej i przemyślanej pielęgnacji. Odpowiednia ochrona, pranie oraz profesjonalne czyszczenie sprawią, że dywan na dłużej zachowa piękny wygląd, a jego włosie zyska na wytrzymałości!

Pranie dywanów to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie – dzięki regularnemu dogłębnemu czyszczeniu przy pomocy specjalistycznych środków pozbędziemy się bakterii i zarazków z wykładziny. To właśnie dywany i materace stanowią ulubione miejsce do zagnieżdżania się roztoczy i drobnoustrojów – regularne pranie pomoże więc nie tylko zachować piękny wygląd wykładzin, ale również przyczyni się do poprawy zdrowia (szczególnie wśród alergików).

 źródło: brudout.pl