W wyniku zalania budynku mieszkalnego lub firmowego często pojawia się problem, którym jest wilgoć pod panelami. Należy pamiętać o tym, że ta konsekwencja przecieku wody, powinna być jak najszybciej usunięta. Jej pozostawienie grozi uszkodzeniem podłogi oraz elementów wyposażenia, jakie znajdują się w domu, mieszkaniu bądź budynku firmowym.
Przyczyny pojawienia się wilgoci pod panelami
Nieszczelna instalacja centralnego ogrzewania lub wodno-kanalizacyjna może powodować zalanie nieruchomości. Ponadto, w trakcie długotrwałej absencji właścicieli domu, mieszkania czy budynku firmowego, może dojść do zalania spowodowanego rozerwaniem rur doprowadzających wodę do sprzętów AGD lub też innych zainstalowanych w pomieszczeniach urządzeń. Wówczas zalana podłoga zaczyna natychmiast nasiąkać wilgocią, a woda przedostaje się przez szczeliny w parkiecie, panelach podłogowych, a nawet płytkach ceramicznych do wewnątrz. Może spowodować to powstanie nieestetycznych wybrzuszeń, jak również całkowite uszkodzenie wewnętrznej warstwy izolacyjnej podłogi.
Należy pamiętać o tym, że z chwilą, gdy wykryje się zalanie mieszkania, domu lub pomieszczenia firmowego, powinno się, jak najszybciej usunąć wilgoć spod posadzki. Do tego celu wykorzystywane są nowoczesne metody i profesjonalny sprzęt. Tego typu prace odbywają się na koszt ubezpieczyciela, z którym zawarto umowę w postaci polisy firmowej lub mieszkaniowej. Pokrywa ona osuszanie podposadzkowe i remont mający na celu usunięcie skutków zalania nieruchomości.
Czym jest osuszanie podposadzkowe?
Wielu właścicieli domów, mieszkań i pomieszczeń firmowych zastanawia się, czym jest osuszanie podposadzkowe. Usługa ta jest świadczona przez profesjonalne firmy, zajmujące się zapobieganiem konsekwencjom nadmiernej wilgoci, powstałej w danej nieruchomości. Osuszanie podposadzkowe to metoda na pozbycie się wilgoci po zalaniu w biurze, domu lub mieszkaniu. Wilgoć może wejść pod podłogę i posadzkę. Wówczas, po zlokalizowaniu wycieku, który wchłonął się w podłogę, można wyczuć nieprzyjemny zapach. To pierwszy i najbardziej odczuwalny symptom tego, że podłoga wchłonęła wilgoć. Najlepszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest osuszanie podposadzkowe. Polega ono na profesjonalnym, skutecznym i szybkim usunięciu zalegającej wody ze wszystkich warstw izolacyjnych posadzek. Pozwala to na uniknięcie generalnych remontów. Takie prace to koszt nawet od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wydatek ten może przekraczać możliwości finansowe wielu osób. Z uwagi na to, lepiej wybrać osuszanie podposadzkowe wykonane za pomocą maszyn do osuszania posadzek.
Jak przebiega profesjonalne osuszanie podposadzkowe?
Przebieg osuszania podposadzkowego można przedstawić w kilku punktach. Najpierw należy dokonać szczegółowych badań wilgotności, również pod posadzką. Dzieje się to za sprawą specjalnych elektrod. To właśnie one wskazują, jaki jest konkretnie poziom wilgotności i czy trzeba zastosować osuszanie podposadzkowe. Następnie wprowadza się maszyny do osuszania posadzek. Dzięki temu można trwale pozbyć się wilgoci ze wszystkich warstw posadzki. Każde działanie protokołowane jest przy pomocy odpowiednich dokumentów i raportów. Tylko wówczas można mieć podstawę do wnioskowania o zwrot kosztów od ubezpieczyciela, w ramach zawartej wcześniej polisy mieszkaniowej lub firmowej.
Profesjonalne osuszanie podposadzkowe nie generuje kosztów dla właściciela, jeśli osoba ta opłacała polisę ubezpieczeniową. W ramach prac, odbywa się dokładne odessanie wody i wilgoci znajdującej się pod posadzką. Proces ten nie wymaga uszkadzania powierzchni podłogi. Wystarczy wykonać niewielkie otwory w posadzce, przez które wtłaczane jest suche powietrze lub odsysane powietrze wilgotne. Skuteczna metoda osuszania podposadzkowego może być wykonywana w lokalach mieszkalnych i firmowych, bez względu na ich kubaturę czy metraż.
Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się wilgoci z posadzki jest osuszanie podposadzkowe. Przeprowadzane jest ono przy pomocy nowoczesnych urządzeń.
Comments are closed.