Przy wyborze tabletu dla dziecka, wielu rodziców zastanawia się na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę. Otóż, pierwszorzędną kwestię stanowią podzespoły oraz parametry urządzenia, pamięć RAM i procesor. Ważny aspekt stanowi również obudowa. Dobrym rozwiązaniem są urządzenia, które wyposażone są w gumowe elementy. Chronią one w razie ewentualnego upadku, przed zarysowaniem i uszkodzeniem mechanicznym. Warto również pamiętać o nabyciu folii ochronnej, która zabezpiecza ekran. W czasie podróży i transportowania urządzenia, przyda się również funkcjonalny pokrowiec.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tabletu do odrabiania lekcji?

Tablet może służyć zabawie oraz nauce, zatem ważne jest, aby miał on dużą pamięć RAM i mocny procesor. Dzięki temu będzie można zainstalować wiele przydatnych aplikacji, które mogą pomóc w odrabianiu zadań domowych, powtarzaniu materiałów do klasówek i sprawdzianów. Dobrym pomysłem będzie również zakup urządzenia z wysokojakościową baterią litowo-jonową. Przykładem takiego urządzenia jest Samsung Galaxy Tab S5e. Zapewnia on możliwość nawet wielogodzinnego korzystania, jest to szczególnie ważne przy nauce i odrabianiu prac. Urządzenia od Samsung oferują możliwość korzystania z szybkiej łączności LTE 4G. Co ważne, dają one także rozwiązanie, jakim jest surfowanie poprzez łączność Wi-Fi.

Przykłady urządzeń elektronicznych dla najmłodszych

Wśród topowych urządzeń elektronicznych dla dzieci, na szczególną uwagę zasługuje między innymi Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4. Użytkownik na jego pokładzie może znaleźć wysokojakościowy procesor Samsung Exynos 9611, który zapewnia płynną i szybką pracę. Ponadto, na pokładzie urządzenia obecna jest bateria litowo-jonowa 7040 mAh. Znajduje się tam również port Bluetooth, dzięki któremu można przesyłać pliki z innego urządzenia, na przykład z komputera stacjonarnego lub laptopa. Występuje on w kolorze szarym i niebieskim. Model ten jest dostępny z rysikiem, który zdecydowanie ułatwia pisanie po ekranie, rysowanie oraz szkicowanie. Obecnie, można znaleźć wiele ciekawych aplikacji, z pomocą których można ćwiczyć zręczność, refleks i sztukę malowania. W tym celu, rysik stanowi nieodzowną pomoc.

Profesjonalny sprzęt do wideorozmów i zabawy

Wśród ciekawych propozycji sprzętów elektronicznych można wyróżnić także Samsung Galaxy Tab A7 10.4. Rozdzielczość ekranu w tym modelu jest następująca: 2000 x 1200. Jak w poprzednim modelu, tak i również w tym, użytkownik ma do dyspozycji baterię litowo-jonową o identycznych parametrach. Na pokładzie tego urządzenia znajduje się wysokojakościowy procesor Qualcomm Snapdragon 662. Niezwykle cienka obudowa została zaprojektowana z porządnego aluminium. Dzięki temu urządzenie jest bardzo lekkie i co ważne, kompozyt ten jest odporny na wiele czynników, w tym uszkodzenie mechaniczne. Sprzęt ten umożliwia rozmowy poprzez aplikacje stworzone do wideokonwersacji. Wysoka rozdzielczość, czysty dźwięk oraz wydajny procesor sprawiają, że z tego urządzenia można korzystać bardzo komfortowo w każdych warunkach.

Samsung Kids – przydatna funkcja blokowania niebezpiecznych treści

Bardzo ważny jest fakt, że rodzice mogą włączyć funkcję bezpiecznego korzystania w wirtualnym świecie. Ekran startowy dzieci zwany jako Samsung Kids blokuje niebezpieczne treści, co stanowi niewątpliwą zaletę. Ponadto, funkcja kontroli rodzicielskiej pozwala ustawić limit czasowy na korzystanie z urządzenia. Dzięki temu można mieć pewność, że pociecha nie będzie zbyt długo korzystała ze świata technologii. Wśród dobrej jakości urządzeń można wyróżnić jeszcze tablet Lenovo Tab M10 FHD Plus. Urządzenie to oferuje 64 gb pamięci wbudowanej. Ponadto, ekran o przekątnej 10.3 cala zapewnia komfortowe użytkowanie z urządzenia. Następną propozycję stanowi Huawei MatePad T10s, który umożliwia szybkie i bezpośrednie przesyłanie plików, na przykład zdjęć, filmów oraz dokumentów tekstowych. Urządzenie jest lekkie i poręczne, zatem bez problemu można je zabrać w podróż, na wakacje oraz rodzinny wyjazd.

źródło: abfoto.pl – fotograficzny sklep online