Firma Borries to znany producent narzędzi i konstrukcji przeznaczonych do stemplowania oraz znakowania indywidualnych oznaczeń na dedykowanych powierzchniach. Spośród wielu urządzeń oferta obejmuje profesjonalne prasy stemplujące do znakowania. Ich niezwykła precyzja znakowania oraz wydajność sprawdza się w wielu wiodących branżach przemysłowych. 

Profesjonalne prasy stemplujące marki Borries – co oferują?

Stemplownice Borries wyróżniają się praktycznym zastosowaniem zarówno w przypadku pras mechanicznych, jak i pneumatycznych. Maszyny sprawdzają się z powodzeniem przy produkcji mało i średnio seryjnej. Ich prosta i intuicyjna obsługa idąca w parze z wysoką wydajnością sprawdza się zarówno w rzemieślniczych zakładach, jak również przy produkcji seryjnej. Prosta i przemyślana konstrukcja oraz szeroki wybór stempli pozwala skutecznie nanosić indywidualne oznaczenia na obrabianych powierzchniach. Co ważne – naniesione symbole cechują się wysoką trwałością oraz precyzją, dzięki czemu zapewniają prostą identyfikację w przyszłości. 

Przemyślany proces stemplowania pozwala znakować w zasadzie dowolny rodzaj powierzchni, który jest podatny na obróbkę plastyczną. Dzięki znakomitym właściwościom mechanicznym stemplownice zapewniają duży suw, który wyklucza konieczność ustawiania wysokości na powierzchni obrabianego detalu. 

Oferta producenta obejmuje cztery modele stemplownic, które ze względu na swoją specyfikację techniczną sprawdzą się w każdych – nawet najbardziej wymagających zadaniach. Model BM18 to ręczna stemplownica, która dzięki innowacyjnemu systemowi znakowania zapewnia należytą swobodę pracy i łatwość nanoszenia indywidualnych oznaczeń. Stemplownica marki Borries o oznaczeniu BM21 to urządzenie wyposażone w głowicę numerującą i dwuręczne sterowanie. W ten sposób siła nacisku urządzenia oscyluje w granicach ok. 5-37kN. Dodatkowo, chcąc zapewnić maksymalną wydajność, urządzenia stemplownica BM21 zasilana jest pneumatycznie. 

Narzędzia znakujące marki Borries – warto zaufać doświadczeniu

Marka Borries od wielu lat dostarcza najkorzystniejsze rozwiązania dla branży przemysłowej. Dostępny bogaty asortyment narzędzi znakujących pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. Nanoszone symbole nie wymagają dodatkowej obróbki, zapewniając kompleksową obsługę. 

Co ważne — prasy stemplujące Borries zostały wyposażone w grawerowane znakowniki, stalowe czcionki oraz stemple nitowe. To, co wyróżnia narzędzia Borries na tle pozostałych maszyn, to ich wysoka wydajność, która przy niskim nakładzie pracy pozwala uzyskać satysfakcjonujący efekt. W zależności od wybranego modelu stemplownice posiadają sterowanie ręczne lub pneumatyczne. Dzięki temu urządzenie, w zależności od swojej specyfikacji technicznej, pozwoli usprawnić proces produkcyjny w wybranym warsztacie bądź fabryce. 

O wysokiej jakości oznaczeń świadczy także innowacyjny sposób regulacji pracy narzędzia. W zależności od indywidualnych wymagań oraz struktury obrabianej powierzchni urządzenie zapewnia optymalną siłę uderzeniową, która jest regulowana bezstopniowo. Oprócz pras stemplujących oferta producenta obejmuje także szeroki wybór czcionek, które zapewnią optymalne znakowanie na większości powierzchni. 

Dodatkowo producent oferuje szereg zestawów akcesoryjnych przeznaczonych do specjalistycznych zadań. Jedna z opcji obejmuje system wsuwania części obrabianej. Warto także wspomnieć, że prasy stemplujące BM 12 i BM 21 zostały wyposażone w dwuręczne sterowanie, które pozwala w precyzyjny sposób znakować wybrane powierzchnie detalu. Z racji swojej konstrukcji stemplownice stanowią dopełnienie każdego warsztatu bądź zakładu produkcyjnego. Niewielkie rozmiary maszyny pozwalają w ergonomiczny sposób wypełnić przestrzeń użytkową w wybranym pomieszczeniu. W celu wyboru odpowiedniej prasy stemplującej warto skorzystać z doświadczenia ekspertów, którzy pomogą dobrać optymalne narzędzie do indywidualnych oczekiwań.  

źródło: stmech.eu – Narzędzia i urządzenia dla przemysłu