Pomysłów na indywidualne udekorowanie ścian w biurze czy mieszkaniu jest całe mnóstwo, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Nowe rozwiązania, a także nowoczesne technologie projektowania wnętrz zachęcają jednak do eksperymentowania. Ściany są idealnym miejscem do umieszczenia na nich oryginalnych fototapet, które podkreślą indywidualny charakter naszego mieszkania. Sprawdzą się zarówno w przedpokoju, salonie, jadalni, sypialni, jak i kuchni. 

Fototapety – jakie rodzaje wyróżniamy?

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje tapet:

  1. Fototapety samoprzylepne

Są one bardzo łatwe w montażu, a całość nakleja się niezwykle szybko. Jakoś wydruku jest bardzo wysoka, dzięki czemu możemy wydrukować na nich dowolny wzór oraz grafikę. Decydując się na takiego typu rozwiązanie, bez problemu poradzimy sobie z samodzielnym montażem. Co więcej, fototapety samoprzylepne nie wymagają stosowania podkładu. Mogą być one przyklejone na różnych powierzchniach. W ofercie drukarki fototapet Warszawa znajdziemy liczne folie o różnych strukturach – kamienia, płótna, stiuku czy bez niej – klasyczny biały mat.

  1. Fototapety winylowe

To, co wyróżnia fototapety winylowe to wyjątkowa gładkość oraz wytrzymałość. Są one zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szczególną uwagę zwracają na długotrwałość. Charakteryzuje je wysoka przepuszczalność, co sprawia, że jest to odpowiedni produkt do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Co więcej, są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie promieni słonecznych. Z łatwością usuniemy z nich także zabrudzenia.

  1. Fototapety lateksowe

Fototapety lateksowe stanowią jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań. Doskonale sprawdzają się szczególnie tam, gdzie grafika narażona jest na częsty kontakt mechaniczny, np. w centrach handlowych, salach treningowych, punktach sprzedaży, salach konferencyjnych czy pomieszczeniach biurowych. Drukarnia fototapet Warszawa oferuje wydruk fototapet lateksowych na różnej grubości papierze. Cieńsze, doskonale sprawdzą się w przypadku idealnie gładkich ścian. Ściany porowate oraz zniszczone będą natomiast wymagały grubszego papieru. Usuwanie zabrudzeń z tego rodzaju fototapet jest dziecinnie proste – wystarczy przetrzeć ściereczką z wodą, a zabrudzenia zejdą samoistnie.

Drukarnia fototapet Warszawa

W drukarniach znajdziemy wiele ofert fototapet, a jedną z nich są fototapety na wymiar. To właśnie na nich możemy umieścić swoją własną grafikę lub wybierać spośród przygotowanych modeli. Zaletą fototapety na zamówienie jest to, iż zawsze będzie ona doskonale współgrała z wymiarami naszego mieszkania i ściany, na której ją umieścimy. Nic nie będzie się przesuwać oraz niszczyć całości dekoracji. Wybierając fototapetę dostosowaną do naszych potrzeb możemy postawić na fototapety 3D na wymiar czy zwykłe fototapety 2D. Wymiary fototapety zależą wyłącznie od naszych indywidualnych wymagań. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie drukarnie zdecydują się na druk naprawdę dużych wzorów.

Fototapety Warszawa – Twój sprawdzony wybór!